Izvēlne Aizvērt

Jauna finansējuma programma apkures sistēmas nomaiņai kopā ar siltumsūkņu iegādi privātmājām, rindu mājām un nelielām daudzdzīvokļu mājām – atbalsta intensitāte 85%!

Ar 2023. gada 26. maiju ir atvērta jauna CFLA finansējuma programma, kuras 2.kārtā (orientējoši no jūlija) būs iespējams pieteikties atbalstam  projektu īstenošanai, kurā paredzēts iegādāties siltumsūkņus zeme-ūdens, ūdens-ūdens un gaiss-ūdens. Nomainot esošo apkures iekārtu pret gaiss-ūdens siltumsūkni, ir atbalstāma arī apkures sistēmas ar sildelementiem pilnīga atjaunošana, pārbūve vai izveide.

Apkures sistēmas nomaiņu un siltumsūkņa iegādi var apvienot ar saules paneļiem. Šajā gadījumā atbalsta intensitāte par saules paneļiem būs 85%. Saules paneļu iegāde un uzstādīšana ir atbalstāma, ja paredzamais saražojamais elektroenerģijas apjoms vismaz 80% apmērā no gadā saražotā apjoma tiek izmantots dzīvojamās mājas pašpatēriņam. Atbalsta programmai kvalificējas mājas, kuru nepieciešamā siltumapgādes nominālā jauda nepārsniedz 50 kW – tipiski tās ir ne lielākas ēkas kā 8-12 dzīvokļu, divstāvu vai trīs stāvu mājas, un kas atrodas valstspilsētās vai novadu pilsētās.

Atbalstam var pieteikt dzīvojamās mājas, kurās esošā siltumapgāde  vismaz pēdējos trīs kalendāra gadus ir nodrošināta ar akmeņoglēm, kūdru vai biomasas cieto kurināmo, jeb koksnes biomasu – biomasa gatavota no kokiem un krūmiem, tostarp malka, šķelda, presēta koksne granulu veidā, presēta koksne brikešu veidā un zāģskaidas, un ir vēlme uzstādīt siltumsūkni.
Projektu var īstenot  arī vienā vai vairākos dzīvokļos, neaptverot visu dzīvojamo māju, taču šajā gadījumā jānodrošina:
1) dzīvojamās mājas īpašnieku saskaņojumi;
2) katram dzīvokļa īpašumam projektā – individuāls siltumapgādes risinājums.
Finansējuma apmērs projektā nepārsniedz 4400 euro uz vienu iedzīvotāju, kas deklarēts dzīvesvietas adresē dzīvojamā mājā.

https://www.cfla.gov.lv/lv/2236-gaisa-piesarnojumu-mazinosu-pasakumu-istenosana-uzlabojot-majsaimniecibu-siltumapgades-sistemas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *