Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

LATVIJAS UZŅĒMĒJI RISINA GLOBĀLUS ENERĢĒTIKAS IZAICINĀJUMUS

Read More →

HYDROSOLAR PV paneļa prototipa izstrāde ar LIAA TBC programmas PROTOTECH un Norway grants atbalstu

Šobrīd uzņēmums SIA Hydrokapillar Tech kopā ar Rīgas Tehnisko Universitāti un ar LIAA Tehnoloģiju biznesa centra (TBC) programmas PROTOTECH un Norway grants atbalstu strādā pie HYDROSOLAR PV paneļa prototipa izstrādes, kas palielinātu solāro paneļu saražoto elektrības jaudu, palēninātu solāro paneļu degredāciju, kā arī nodrošinātu zemākas izmaksas par ūdens sildīšanu ziemas periodā un bezmaksas ūdens sildīšanu vasaras periodā.

Solāro paneļu augstā temperatūra saules ietekmē samazina potenciālo saražoto jaudu, pazeminot to efektivitāti. HYDROSOLAR PV paneļa prototipa izstrādes mērķis ir radīt PV paneļa prototipu ar kapilāro siltummaiņu dzesēšanu, lai palielinātu elektroenerģijas ražošanu un iegūto siltumu no PV paneļiem izmantotu siltā ūdens sagatavošanai, apkures sistēmai un, izmantojot akumulācijas tvertni, siltumsūkņa darbības atbalstam.

HYDROSOLAR PV paneļi būtu piemēroti izmantošanai gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem, kuriem ir ierobežota platība PV paneļu uzstādīšanai un ir svarīgi saražot pēc iespējas vairāk elektrības, kā arī izmantot no paneļiem iegūto siltumenerģiju.


 “Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!”

#VIEDIE_MATERIĀLI #VIEDĀ_ENERĢĒTIKA

Read More →

Projekta “Kompleksu risinājumu izstrāde un aprobācija starojuma kapilāro siltummaiņu optimālai iekļaušanai gandrīz nulles enerģijas ēku sistēmās un primārās enerģijas patēriņa apkurei un dzesēšanai samazināšanai” (Nr. 1.1.1.1/19/A/102) pārskats par paveikto projekta ietvaros laika posmā no 01.02.2023 – 31.07.2023

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai 

Projekta “Kompleksu risinājumu izstrāde un aprobācija starojuma kapilāro siltummaiņu optimālai iekļaušanai gandrīz nulles enerģijas ēku sistēmās un primārās enerģijas patēriņa apkurei un dzesēšanai samazināšanai” (Nr. 1.1.1.1/19/A/102) pārskats par paveikto projekta ietvaros laika posmā no 01.02.2023 – 31.07.2023 

Šajā laika posmā projekta grupa ir paveikusi sekojošo: 

1. Projekta dalībnieki ar vairākiem referātiem piedalījās dažādās zinātniskajās konferencēs prezentējot savu pētījumu rezultātus: 

– J. Telicko, A. Jakovics. Dynamic U value measurement for indoor temperature prediction with neuronal networks. CONECT conference, May 2023, Riga. 

– J. Telicko, A. Jakovics. Heating system control optimization with neural network. CONECT conference, May 2023, Riga. 

– S. Gendelis, O. Pulkis, A. Jakovics, I. Bukans. The use of renewable energy sources and radiant capillary heat exchangers to increase the energy efficiency of an existing apartment. ECRES conference, May 2023, Riga. 

2. Piedalījušies ar stenda ekspozīciju starptautiskajā izstādē “Māja 1” Rīgā no 2023.g. 23. – 26. martam. 

3. A. Jakovičs (LU) un S. Bukane (Hydrokapillar Tech) 2023.g. 28. martā realizēja vebināru “Kā sildīties taupīgāk” (zemas temperatūras apkure – perspektīvs virziens energo patēriņa samazināšanai) ar 123 klausītājiem LTRK labas prakses biznesa skolas ietvaros. Semināra saite: 

https://youtube.com/live/6ipMWHC1f84?feature=share.

Read More →

Jauna finansējuma programma apkures sistēmas nomaiņai kopā ar siltumsūkņu iegādi privātmājām, rindu mājām un nelielām daudzdzīvokļu mājām – atbalsta intensitāte 85%!

Ar 2023. gada 26. maiju ir atvērta jauna CFLA finansējuma programma, kuras 2.kārtā (orientējoši no jūlija) būs iespējams pieteikties atbalstam  projektu īstenošanai, kurā paredzēts iegādāties siltumsūkņus zeme-ūdens, ūdens-ūdens un gaiss-ūdens. Nomainot esošo apkures iekārtu pret gaiss-ūdens siltumsūkni, ir atbalstāma arī apkures sistēmas ar sildelementiem pilnīga atjaunošana, pārbūve vai izveide.

Apkures sistēmas nomaiņu un siltumsūkņa iegādi var apvienot ar saules paneļiem. Šajā gadījumā atbalsta intensitāte par saules paneļiem būs 85%. Saules paneļu iegāde un uzstādīšana ir atbalstāma, ja paredzamais saražojamais elektroenerģijas apjoms vismaz 80% apmērā no gadā saražotā apjoma tiek izmantots dzīvojamās mājas pašpatēriņam. Atbalsta programmai kvalificējas mājas, kuru nepieciešamā siltumapgādes nominālā jauda nepārsniedz 50 kW – tipiski tās ir ne lielākas ēkas kā 8-12 dzīvokļu, divstāvu vai trīs stāvu mājas, un kas atrodas valstspilsētās vai novadu pilsētās.

Read More →

Hydrokapillare izstādē “Estbuild 2023”

SIA Hydrokapillar Tech, sadarbībā ar mūsu projekta partneri Latvijas Universitāti, no 5. līdz 8.aprīlim piedalījās ar savu stedu būvniecības izstādē “Estbuild 2023” Tallinā, kur apmeklētāji varēja iepazīties ar Hydrokapillare tehnoloģiju un tās pielietošanas veidiem un Latvijas Universitātes izstrādātu  IT rīku, ar kura palīdzību  katram ir iespējas novērtēt un plānot apkures patēriņa samazinājumu, kā arī aprēķināt nepieciešamo kapilāru plašu daudzumu – www.modlab.lv/SKS.

Read More →

LTRK Vebinārs “Kā sildīties taupīgāk?”

Aicinām noklausīties LTRK informatīvo vebināru “Kā sildīties taupīgāk?” Zemas temperatūras apkure – perspektīvs virziens energopatēriņa samazināšanai.

Vebināra tēmas:

Mazliet siltumfizikas (Siltuma vadīšana, konvekcija, starojums, siltuma inerce un mitrums) – Dr. Fiz. A.Jakovičs (Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūts);

Starojuma kapilārie siltummaiņi (SKS) – efektīvs risinājums apkurei un dzesēšanai – S.Bukane (SIA Hydrokapillar Tech);

Gaiss-ūdens siltumsūknis – veiksmīgs risinājums kopā ar zemas temperatūras apkures sistēmām – Dr. Fiz. A.Jakovičs (Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūts);

Starojuma kapilāro siltummaiņu (SKS) uzstādīšanas prakse Eiropā – S.Bukane (SIA Hydrokapillar Tech).

Read More →

Hydrokapillare izstādē “Māja I 2023”

SIA “Hydrokapillar Tech” sadarbībā ar Latvijas Universitāti no 23.marta līdz 26.martam piedalījās izstādē “Māja I 2023”, kuras laikā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar Hydrokapillare® tehnoloģijas izmantošanas veidiem.

Izstādes laikā tika demonstrētas kapilāru plates, kas piemērotas PV paneļu dzesēšanai, izmantošanai siltumnīcās vai citās āra telpu aplikācijās. 

Izstādes apmeklētājiem bija iespēja arī izmantot Latvijas Universitātes izstrādātu  IT rīku, ar kura palīdzību  katram ir iespējas novērtēt un plānot apkures patēriņa samazinājumu, kā arī aprēķināt nepieciešamo kapilāru plašu daudzumu – www.modlab.lv/SKS

Read More →

Valsts atbalsts siltumsūkņu lietotājiem!

No 2022.gada 1.novembra pieejams jauns valsts atbalsta veids siltumsūkņu lietotājiem. Latvijas mājsaimniecības, kas apkurē izmanto elektroenerģiju, no 1. novembra var aizpildīt pieteikumus energoresursu atbalsta saņemšanai.

Lai pieteiktos energoresursu atbalstam par apkurē izmantoto elektroenerģiju, mājsaimniecībām jārīkojas līdzīgi kā cita apkures veida pieteikumu iesniedzējiem – jāaizpilda pašvaldībai adresēts pieteikums. To iespējams paveikt attālināti portālā www.ePakalpojumi.lv vai klātienē pašvaldībā, kuras teritorijā atrodas mājoklis.

Read More →

Projekta “Kompleksu risinājumu izstrāde un aprobācija starojuma kapilāro siltummaiņu optimālai iekļaušanai gandrīz nulles enerģijas ēku sistēmās un primārās enerģijas patēriņa apkurei un dzesēšanai samazināšanai” (Nr. 1.1.1.1/19/A/102) pārskats par paveikto projekta ietvaros laika posmā no 01.08.2022 – 31.10.2022

Šajā laika posmā projekta grupa ir paveikusi sekojošo:

Komandējumi, darba braucieni un dalība konferencēs:

Projekta zinātniskais vadītājs, vadošais pētnieks A.Jakovičs, vadošais pētnieks K.Bolotins un zinātniski tehniskā inženiere B.Jirgensone no 28.09.2022 līdz 30.09.2022 piedalījās IMST2022 konferencē Rīgā, kuru organizēja Rīgas tehniskā universitāte. Projekta pētnieks Jevgenijs Teličko 10.10.2022 piedalījās starptautiskā konferencē Rīgā “IEEE conference on Power and electrical engineering RTUCON2022”, kurā projekta pētnieks uzstājās ar prezentāciju “Power efficient wireless monitoring system based on ESP8266”

Projekta zinātniskie semināri:

31.08.2022 notika Zinātniskais seminārs “Siltuma bilances aprēķinu programmas HeatMod 7.0 praktiskie lietojumi apkures sistēmu projektēšanas vajadzībām, kura ietvaros uz konkrētu ēku piemēriem tika demonstrēta šī projekta ietvaros būtiski papildinātā un modificētā aprēķinu rīka praktiskā lietošana. Īpaša uzmanība tika vērsta uz “rīka” interfeisa, izklājlokšņu struktūras un to aizpildīšanas praktisko lietošanu. Tika demonstrēti programmā iekļautie aprēķinu palīgrīki un ievaddatu kontroles iespējas. Tika parādītas iespējas uzdot dažādus iespējamos temperatūras režīmus gan apkures, gan dzesēšanas sistēmu projektēšanai. Tika demonstrēti arī iespējamie programmas rezultātu attēlošanas veidi un izvaddatu formāti.

Read More →