Izvēlne Aizvērt

LTRK Vebinārs “Kā sildīties taupīgāk?”

Aicinām noklausīties LTRK informatīvo vebināru “Kā sildīties taupīgāk?” Zemas temperatūras apkure – perspektīvs virziens energopatēriņa samazināšanai.

Vebināra tēmas:

Mazliet siltumfizikas (Siltuma vadīšana, konvekcija, starojums, siltuma inerce un mitrums) – Dr. Fiz. A.Jakovičs (Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūts);

Starojuma kapilārie siltummaiņi (SKS) – efektīvs risinājums apkurei un dzesēšanai – S.Bukane (SIA Hydrokapillar Tech);

Gaiss-ūdens siltumsūknis – veiksmīgs risinājums kopā ar zemas temperatūras apkures sistēmām – Dr. Fiz. A.Jakovičs (Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūts);

Starojuma kapilāro siltummaiņu (SKS) uzstādīšanas prakse Eiropā – S.Bukane (SIA Hydrokapillar Tech).

Sakarā ar energoresursu krīzi, kuras sekas izjūt visas mājsaimniecības un uzņēmumi, tēma kā samazināt patēriņa izmaksas un izmantot atjaunīgos energoresursus ir viena no aktuālākajām gan Latvijā, gan visā Eiropas Savienībā.

2022.maijā Eiropas Komisija apstiprināja plānu REPower EU, kura nostādnes ir saistošas visām ES dalībvalstīm. Plānā ir uzsvars uz enerģijas taupīšanu un atjaunīgo resursu izmantošanu, kas ir ciešā kopsakarībā ar pāreju uz zemas temperatūras apkures sistēmām.

Lielāka izpratne par tām apkures sistēmām, kuras izmanto kā darbības pamatprincipu siltuma starojumu un zemas temperatūras ietekmi uz energoresursu patēriņu; Informācija par kapilāru apkures sistēmu, kura darbojas ar viszemāko apkures temperatūru salīdzinājumā ar radiatoriem vai klasisko silto grīdu sistēmu, kā arī ir izmantojama telpu dzesēšanai vasarā.

Informācija par gaiss- ūdens siltumsūkņu darbības efektivitāti Latvijā, balstoties uz ilgtermiņa monitoringa datiem, kā arī par tiešo saikni starp zemas temperatūras apkuri un siltumsūkņu enerģijas patēriņa izmaksām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *