Izvēlne Aizvērt

Pieejamās finansējuma programmas energoefektivitātei

Daudzdzīvokļu mājām: 

2022. gada 14. jūlijā Ministru kabinets apstiprināja Atveseļošanas fonda atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu. Jaunā atbalsta programma pašlaik tiek skaņota ar Eiropas Komisiju.

Privātmāju īpašniekiem:

Kopš 2022.gada marta ir pieejamas divas valsts atbalsta programmas, kas tiek īstenotas, lai paaugstinātu dzīvojamo māju energoefektivitāti:

  1. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas programma ar kopējo finansējumu 30 mlj.EUR un
  2. Attīstības finanšu institūcijas Altum programma ar kopējo finansējumu 3,27 mlj.EUR.

Programmu salīdzinājums un nosacījumi pieejami šeit → VARAM un EM programmu salīdzinājums

Uzņēmumiem:

2022. gada 7. jūnija sēdē Ministru kabinets apstiprināja Latvijā pirmo Atveseļošanas fonda atbalsta programmu, kuras ievaros uzņēmumiem būs pieejams finansējums energoefektivitātes paaugstināšanai un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju plašākai izmantošanai.

Pieejamais Atveseļošanas fonda finansējums programmas ietvaros ir 80,5 milj. EUR, kur 30,58 milj. EUR paredzēti energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai un 50 milj. EUR pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām.

Atbalsts uzņēmumiem būs pieejams kā finanšu institūcijas “Altum” aizdevums vai “Altum” paralēlais aizdevums ar kapitāla atlaidi pamatsummas dzēšanai – maksimālā aizdevuma summa ir 5 milj. EUR ar aizdevuma termiņu līdz 20 gadiem. Savukārt atbalsts tiks piešķirts kā kapitāla atlaide jeb finanšu institūcija “Altum” samazinās aizdevuma apmēru 30 % apmērā, bet ne vairāk kā 1,5 milj. EUR, pēc tam, kad projekts būs realizēts un tiks sasniegti mērķa rādītāji.

Sniedzam konsultācijas finansējuma piesaistei un ES fondu konkursa pieteikumu sagatavošanā un iesniegšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *