Izvēlne Aizvērt

Jaunumi – 2021. gada maijs – jūlijs

2021. gada maija – jūlija mēnešos, projekta “Kompleksu risinājumu izstrāde un aprobācija starojuma kapilāro siltummaiņu optimālai iekļaušanai gandrīz nulles enerģijas ēku sistēmās un primārās enerģijas patēriņa apkurei un dzesēšanai samazināšanai” (ERAF projekta Nr. 1.1.1.1/19/A/102) ietvaros, Latvijas Universitātes pētnieku grupas vadībā, SIA Hydrokapillar Tech turpināja darbu pie esošās kapilāru tehnoloģijas dokumentācijas apzināšanas, priekšizpētes, apkopošanas un analīzes, lai tiktu izvēlēti piemēroti risinājumi projekta ietvaros paredzēto testu un metodoloģiju izstrādei, kā arī veica priekšdarbus plānoto testu instalācijām Botāniskā dārza poligonā un testa dzīvoklī.

12. maijā SIA Hydrokapillar Tech kopā ar Latvijas Universitāti piedalījās Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības (LSGŪTIS) organizētajā zinātniski praktiskajā seminārā par tēmu “Starojuma kapilārie siltummaiņi un atjaunojamie resursi – perspektīva kombinācija gan apkurei, gan dzesēšanai”, kur klausītāji varēja iepazīties ar: Hydrokapillare apkures un dzesēšanas sistēmas darbības principiem, priekšrocībām, instalācijas veidiem un projektēšanas īpatnībām.

2021. gada martā ir publicēts jaunākais pētījums par kapilārajiem siltummaiņiem,  un to veica Pekinas Tehnoloģiju universitāte, Ķīna. Pētījuma mērķis bija izmantot kapilāro siltummaini, lai iegūtu enerģiju piekrastes zonās un  veicinātu atjaunojamās enerģijas izmantošanu ēku projektēšanā ar zemu oglekļa dioksīda emisiju. Siltumenerģijas pārneses ātruma analīze  vasarā un ziemā tipiskā mazstāvu ēkā, kas  atrodas piekrastes zonā, sniedz norādes par kapilāro siltummaiņu izmantošanu. Šajā rakstā ir ierosināts izstrādāt un pielietot kapilāros siltummaiņus kā enerģijas ieguves ierīci, lai iegūtu enerģiju no jūras dibena piekrastes zonās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *