Izvēlne Aizvērt

Jaunumi – 2021. gada augusts – oktobris

2021. gada augusta – oktobra mēnešos, projekta “Kompleksu risinājumu izstrāde un aprobācija starojuma kapilāro siltummaiņu optimālai iekļaušanai gandrīz nulles enerģijas ēku sistēmās un primārās enerģijas patēriņa apkurei un dzesēšanai samazināšanai” (ERAF projekta Nr. 1.1.1.1/19/A/102) ietvaros, Latvijas Universitātes pētnieku grupas vadībā, SIA Hydrokapillar Tech uzsāka darbu pie projekta jauno aktivitāšu ieviešanas, lai pilnveidotu kapilāru tehnoloģiju un atvieglotu tās projektēšanas darbus, automatizējot procesus.  

2021.gada septembrī Latvijas Universitātes Botāniskā dārza poligonā tika veikta kapilāru tehnoloģijas  testa instalācija ar mērķi veikt mērījumus dažādu sistēmas darbības aspektu izpētei.

2021.gada oktobrī tika veikta Ariston Thermo siltumsūkņa Nimbus 40 S Net montāža un tā pieslēgums kapilāru sistēmai testa sēriju norisei objektā Brīvības ielā 158, kur atrodas SIA Hydrokapillar Tech birojs un salons. Šeit visi interesenti var iepazīties ar kapilāru sistēmas darbību savienojumā ar siltumsūkni, kas ir īpaši energoefektīvs risinājums, ņemot vērā zemo apkures ūdens (+25-32°C) temperatūru un augsto dzesēšanas režīma (+16-18°C) temperatūru, ar kuru darbojas kapilāru sistēma.

Augusta – oktobra periodā arī turpinājās priekšdarbi un testa mērījumi dzīvoklī Rāmavas ielā 19, kur nākamajos mēnešos ir plānots veikt virkni testa instalāciju kopā ar dažādiem apdares materiāliem, lai uzskatāmi demonstrētu kapilāru sistēmas darbības iespējas.

2021.gada oktobrī tika sagatavota vienkāršotā IT rīka kapilāru plašu daudzuma aprēķinam, ievērojot būtiskos ēkas, klimata un ekspluatācijas raksturlielumus, versija angļu valodā, kas dod iespēju veikt gan ēkas siltuma zudumu aprēķinus, gan nepieciešamo kapilāru plašu daudzuma aprēķinu pie dažādiem temperatūras režīmiem un apdares materiāliem.

Vienkāršotais aprēķina rīks ir pieejams šeit: http://www.modlab.lv/SKS/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *