Izvēlne Aizvērt

Jaunumi – 2021. gada novembris – decembris un 2022. gada janvāris

Projekta “Kompleksu risinājumu izstrāde un aprobācija starojuma kapilāro siltummaiņu optimālai iekļaušanai gandrīz nulles enerģijas ēku sistēmās un primārās enerģijas patēriņa apkurei un dzesēšanai samazināšanai” (ERAF projekta Nr. 1.1.1.1/19/A/102) ietvaros, Latvijas Universitātes pētnieku grupas vadībā, SIA Hydrokapillar Tech turpināja darbu pie projekta aktivitāšu ieviešanas, lai pilnveidotu kapilāru tehnoloģiju, atvieglotu tās projektēšanas darbus, automatizējot procesus, kā arī uzsāktu testa instalācijas dzīvoklī Rāmavā.

Projekta ietvaros testa 2-istabu dzīvoklis Rāmavā tiks aprīkots ar kapilāru platēm kopā ar dažādiem apdares materiāliem un tiks veikti mērījumi, lai novērtētu dažādus sistēmas darbības parametrus atkarībā no instalācijas virsmas, veida un izmantotā apdares materiāla īpašībām, ņemot vērā materiālu siltumvadītspējas atšķirības.

Kapilāru sistēma testa dzīvoklī tiks pieslēgta siltumsūknim, kura enerģijas apgādes vajadzībām uz ēkas jumta tiks uzstādīti 10 solārie paneļi.

Decembrī noslēdzās solāro paneļu iepirkums un to instalācija tiks pabeigta 2022.gada martā.

Projekta ietvaros tiks izmantota Magicad Comfort & Energy programma, lai modelētu procesus telpās un termālā komforta sasniegšanas parametrus.

Pašlaik turpinās darbs pie Heatmod programmas pielāgošanas, lai ar šo IT rīku varētu aprēķināt siltuma zudumus ēkā un aprēķinu rezultātus izmantot kapilāru tehnoloģijas projektēšanas vajadzībām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *